Сплин (ушкăн)
«Сплин» (акăл. spleen — меланхоли, тунсăх, хандра[1][2]) — Санкт-Петербургри раççей рок-ушкăнĕ. Пĕрмайхи лидерĕ — Александр Васильев. Ушкăнăн çуралнă кунĕ — 1994 çулхи çăвăн 27-мĕшĕ.
Кун-çулĕ
Вуламалли
- Алексеев А. . — М.: АСТ: Астрель. — 4000 экз. — ISBN 978-5-17-048654-0 (АСТ). — ISBN 978-5-271-24160-4 (Астрель). — ISBN 978-985-16-7343-4 (Харвест).
Ӑнлантарусем
- ^ Spleen | Define Spleen at Dictionary.com
- ^ ABBYY Lingvo Online Dictionary( ӗҫлемен каҫӑ)
Каçăсем
Spleen (band) РУВИКИ.Медиа-ра- Официаллă сайт
- Дискографи, официаллă сайт çинче
- Неофициальный сайт группы «Сплин» и Александра Васильева 2021 ҫулхи кӑрлачӑн 27-мӗшӗнче архивланӑ.
— Живой Журналри этем пĕрлĕхĕн теми «Сплин (ушкăн)»- Неофициальный сайт «Пластмассовая жизнь»
- Сплин (ушкăн) Last.fm çинче
- Сплин (ушкăн) юррисем Яндекс.Музыкӑра
- Шаблон:Москва.фм
- Официаллă канал Сплин (ушкăн)YouTube çинче
- Сплин (ушкăн) Facebook сайтĕнче
- Сплин (ушкăн) Twitter сайтĕнче